TMDK tábor terepi rezgésmérés

"Talajok és szerkezetek dinamikai vizsgálata szeizmikus tervezéshez tudományos diákkör keretében" téli tábor

NTP emblema A pályázat az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett NTP-FTNYT-12 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.

Az időjárási körülmények határozták meg a terepi mérés helyszínét, egyetemünk speciális, közlekedési örökségét kihasználva a mérést a tanulmányi és a laborépület közötti „vasúti vagon-híd”-on végeztük el. Agárdy Gyula és dr. Lublóy László tanszékünk nyugalmazott oktatói délelőtt előadások keretében a tájékoztattak a tervezett vizsgálatokról, és irányították a délutáni méréseket.

Agárdy tanár úr előadásában elhangzott, hogy a  hídszerkezetek  viselkedésének, a választott modell megfelelőségének ellenőrzésére, a szerkezet egészének vizsgálatára a próbaterhelés a leghatékonyabb (és a leglátványosabb) eljárás. A mérés célja a demonstrálás, annak bemutatása, hogy mit, hol, mivel és hogyan lehet mérni, a kapott eredményeket hogyan lehet rögzíteni, majd feldolgozni és értékelni. 

Meghívó

 Agárdy tanár úr előad  hallgatók
 Agárdy és Lublóy tanár urak és a lelkes hallgatóság.
műszerek adatrögzítés
Műszerek beálítása és az adatok rögzítése.
terhelési esetek  rögzített adatok 
Terhelési esetek és a rögzített adatok. 
statikus terhelés dinamikus terhelés
Statikus és dinamikus terhelés.
 lehajlásoksajátfrekvencia
 Maximális lehajlás és a sajátrezgés értékei.
   

Galéria - további képek

Eseménynaptár